Bourns Inc. CRH0603-FW-3904ELF
CRH0603-FW-3904ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRH0603-FW-3904ELF
Brief Description
RES SMD 3.9M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRH0603-FW-3904ELF.pdf
Availability of CRH0603-FW-3904ELF
QUANTITY
CRH0603-FW-3904ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRH0603-FW-3904ELF
Internal Part NumberEIS-CRH0603-FW-3904ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRH0603-FW-3904ELF
Related LinksCRH0603-F, CRH0603-FW-3904ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRH0603-FW-3904ELF Details Description
Related parts for CRH0603-FW-3904ELF
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC DUAL SCHMITT-TRIG INV 6-XSON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.64M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf