Bourns Inc. CRH0603-FW-4324ELF
CRH0603-FW-4324ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRH0603-FW-4324ELF
Brief Description
RES SMD 4.32M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRH0603-FW-4324ELF.pdf
Availability of CRH0603-FW-4324ELF
QUANTITY
CRH0603-FW-4324ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRH0603-FW-4324ELF
Internal Part NumberEIS-CRH0603-FW-4324ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRH0603-FW-4324ELF
Related LinksCRH0603-F, CRH0603-FW-4324ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRH0603-FW-4324ELF Details Description
Related parts for CRH0603-FW-4324ELF
FIXED IND 3.9NH 280MA 800 MOHM datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 270UH PC MT datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND CLEAR/YEL datasheet.pdf
TXRX IRDA 4MBIT 4MM TOP 8-SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 0.75V 2A 16LFCSP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
HOLESAW VARIABLE PITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 7POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf