Bourns Inc. CRH1206-FW-3304ELF
CRH1206-FW-3304ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRH1206-FW-3304ELF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRH1206-FW-3304ELF.pdf
Availability of CRH1206-FW-3304ELF
QUANTITY
CRH1206-FW-3304ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRH1206-FW-3304ELF
Internal Part NumberEIS-CRH1206-FW-3304ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCRH,CRP Series Sep/2015
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRH1206
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRH1206-FW-3304ELF
Related LinksCRH1206-F, CRH1206-FW-3304ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRH1206-FW-3304ELF Details Description
Related parts for CRH1206-FW-3304ELF
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 32VDC 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DRIVER MOD DC CONVERTER PRINT datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf