Vishay/Dale CRHV2512AF27M0FKE5
CRHV2512AF27M0FKE5 picture photo
Mfg. Part Number
CRHV2512AF27M0FKE5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 27M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRHV2512AF27M0FKE5.pdf
Availability of CRHV2512AF27M0FKE5
QUANTITY
CRHV2512AF27M0FKE5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRHV2512AF27M0FKE5
Internal Part NumberEIS-CRHV2512AF27M0FKE5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRHV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.027" (0.69mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRHV2512AF27M0FKE5
Related LinksCRHV2512A, CRHV2512AF27M0FKE5 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRHV2512AF27M0FKE5 Details Description
Related parts for CRHV2512AF27M0FKE5
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 20V 20% 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
ICL 2.5 OHM 15% 3A 15.24MM datasheet.pdf
RES 887K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 2C FOIL SHLD datasheet.pdf
MPO RIBBON CABLE ASSY 50/125 datasheet.pdf
CAP FILM 270 NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf