Vishay/Dale CRHV2512AF51M0FKE5
CRHV2512AF51M0FKE5 picture photo
Mfg. Part Number
CRHV2512AF51M0FKE5
Brief Description
RES SMD 51M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRHV2512AF51M0FKE5.pdf
Availability of CRHV2512AF51M0FKE5
QUANTITY
CRHV2512AF51M0FKE5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRHV2512AF51M0FKE5
Internal Part NumberEIS-CRHV2512AF51M0FKE5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.027" (0.69mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRHV2512AF51M0FKE5
Related LinksCRHV2512A, CRHV2512AF51M0FKE5 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRHV2512AF51M0FKE5 Details Description
Related parts for CRHV2512AF51M0FKE5
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
GROUNDING SYSTEM LAMINATE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN BOARD STKR HDR 4POS 2.54MM datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/20/180G 3.2SN BK datasheet.pdf
SGE1510-2-1730L-4600C datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
10000UF 6,3V 16X35MM 105C 4000H datasheet.pdf