Bourns Inc. CRL0603-FW-R130ELF
CRL0603-FW-R130ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL0603-FW-R130ELF
Brief Description
RES SMD 0.13 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRL0603-FW-R130ELF.pdf
Availability of CRL0603-FW-R130ELF
QUANTITY
CRL0603-FW-R130ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL0603-FW-R130ELF
Internal Part NumberEIS-CRL0603-FW-R130ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCRL0603 Material Declaration
Standard Package5,000
SeriesCRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL0603-FW-R130ELF
Related LinksCRL0603-F, CRL0603-FW-R130ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL0603-FW-R130ELF Details Description
Related parts for CRL0603-FW-R130ELF
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES 27 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 407K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIN-POWER MH24+7FS6 0C1-1 datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
CRIMP BLADE 12 POS datasheet.pdf