Bourns Inc. CRL0805-FW-3R30ELF
CRL0805-FW-3R30ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL0805-FW-3R30ELF
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRL0805-FW-3R30ELF.pdf
Availability of CRL0805-FW-3R30ELF
QUANTITY
CRL0805-FW-3R30ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL0805-FW-3R30ELF
Internal Part NumberEIS-CRL0805-FW-3R30ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL0805-FW-3R30ELF
Related LinksCRL0805-F, CRL0805-FW-3R30ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL0805-FW-3R30ELF Details Description
Related parts for CRL0805-FW-3R30ELF
TERM DSK 1.5/10/35 PA BG&RD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CIR BRKR 30A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
RES 0.487 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf