Bourns Inc. CRL1206-JW-R130ELF
CRL1206-JW-R130ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL1206-JW-R130ELF
Brief Description
RES SMD 0.13 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRL1206-JW-R130ELF.pdf
Availability of CRL1206-JW-R130ELF
QUANTITY
CRL1206-JW-R130ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL1206-JW-R130ELF
Internal Part NumberEIS-CRL1206-JW-R130ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL1206-JW-R130ELF
Related LinksCRL1206-J, CRL1206-JW-R130ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL1206-JW-R130ELF Details Description
Related parts for CRL1206-JW-R130ELF
JUMPER-H1505TR/A3048A/H1505TR 4" datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE MMCX PLUG-PLUG RG316 6" datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% 1012 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
24AWG QSFP CABLE ASSY datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 30NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CMOS 220 MHz True-Color Graphics Triple 10-Bit Video RAM-DAC IC datasheet.pdf