Bourns Inc. CRL2010-FW-8R20ELF
CRL2010-FW-8R20ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2010-FW-8R20ELF
Brief Description
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/2W 2010
Datasheet Download
CRL2010-FW-8R20ELF.pdf
Availability of CRL2010-FW-8R20ELF
QUANTITY
CRL2010-FW-8R20ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2010-FW-8R20ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2010-FW-8R20ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2010-FW-8R20ELF
Related LinksCRL2010-F, CRL2010-FW-8R20ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2010-FW-8R20ELF Details Description
Related parts for CRL2010-FW-8R20ELF
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 51K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf