Bourns Inc. CRL2010-JV-R030ELF
CRL2010-JV-R030ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2010-JV-R030ELF
Brief Description
RES SMD 0.03 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CRL2010-JV-R030ELF.pdf
Availability of CRL2010-JV-R030ELF
QUANTITY
CRL2010-JV-R030ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2010-JV-R030ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2010-JV-R030ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.03
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2010-JV-R030ELF
Related LinksCRL2010-J, CRL2010-JV-R030ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2010-JV-R030ELF Details Description
Related parts for CRL2010-JV-R030ELF
RES SMD 205K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 576 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 4.87 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 21POS .12M datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT HSG FMALE 74POS FLANGE datasheet.pdf