Bourns Inc. CRL2010-JW-9R10ELF
CRL2010-JW-9R10ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2010-JW-9R10ELF
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CRL2010-JW-9R10ELF.pdf
Availability of CRL2010-JW-9R10ELF
QUANTITY
CRL2010-JW-9R10ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2010-JW-9R10ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2010-JW-9R10ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2010-JW-9R10ELF
Related LinksCRL2010-J, CRL2010-JW-9R10ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2010-JW-9R10ELF Details Description
Related parts for CRL2010-JW-9R10ELF
IC SYNTHESIZER DL 3.6GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR 30A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT-6 datasheet.pdf
IC CLK FREQ SYNTH CPU 66MHZ datasheet.pdf
VARISTOR 354V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.32 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
UK 10-DREHSI-EX (6 3X32) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf