Bourns Inc. CRL2010-JW-R330ELF
CRL2010-JW-R330ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2010-JW-R330ELF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CRL2010-JW-R330ELF.pdf
Availability of CRL2010-JW-R330ELF
QUANTITY
CRL2010-JW-R330ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2010-JW-R330ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2010-JW-R330ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2010-JW-R330ELF
Related LinksCRL2010-J, CRL2010-JW-R330ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2010-JW-R330ELF Details Description
Related parts for CRL2010-JW-R330ELF
HDR RA DR .100 TP datasheet.pdf
AMP 12-24VDC 3-WIRE NPN FOR E2CY datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 8A 9V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED ASSY 0.350" 3MM RD WATER CLR datasheet.pdf