Bourns Inc. CRL2010-JW-R680ELF
CRL2010-JW-R680ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2010-JW-R680ELF
Brief Description
RES SMD 0.68 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CRL2010-JW-R680ELF.pdf
Availability of CRL2010-JW-R680ELF
QUANTITY
CRL2010-JW-R680ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2010-JW-R680ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2010-JW-R680ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.68
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2010-JW-R680ELF
Related LinksCRL2010-J, CRL2010-JW-R680ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2010-JW-R680ELF Details Description
Related parts for CRL2010-JW-R680ELF
CONN SNAP RECEPT INSUL 18-22AWG datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CABLE SMA RA-SMA JCK RG316DS 36" datasheet.pdf
IC SEQUENCER/SUPERVISOR 48TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 237KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
SHEET FERRITE 200X200MM datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.187 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf