Bourns Inc. CRL2512-FW-6R20ELF
CRL2512-FW-6R20ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2512-FW-6R20ELF
Brief Description
RES SMD 6.2 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRL2512-FW-6R20ELF.pdf
Availability of CRL2512-FW-6R20ELF
QUANTITY
CRL2512-FW-6R20ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2512-FW-6R20ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2512-FW-6R20ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2512-FW-6R20ELF
Related LinksCRL2512-F, CRL2512-FW-6R20ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2512-FW-6R20ELF Details Description
Related parts for CRL2512-FW-6R20ELF
BAG ESD SHLD 4"X6" METAL-IN ZIP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
DIN STRAIGHT HEADER F datasheet.pdf
CONN TAB HSG .250/.375 4POS BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 58 PIN DUAL ROW datasheet.pdf
3G EVDO WITH WI-FI,GPS,SP datasheet.pdf
SENSTHERMOHD3 85C 6W BREAK datasheet.pdf