Bourns Inc. CRM2010-JW-4R7ELF
CRM2010-JW-4R7ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2010-JW-4R7ELF
Brief Description
RES SMD 4.7 OHM 5% 1W 2010
Datasheet Download
CRM2010-JW-4R7ELF.pdf
Availability of CRM2010-JW-4R7ELF
QUANTITY
CRM2010-JW-4R7ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2010-JW-4R7ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2010-JW-4R7ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCRM2010 Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2010-JW-4R7ELF
Related LinksCRM2010-, CRM2010-JW-4R7ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2010-JW-4R7ELF Details Description
Related parts for CRM2010-JW-4R7ELF
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER TTL TO RS232 datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 171MA 5.64 OHM datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 44POS DR LOW P datasheet.pdf