Bourns Inc. CRM2512-FX-1131ELF
CRM2512-FX-1131ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-FX-1131ELF
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-FX-1131ELF.pdf
Availability of CRM2512-FX-1131ELF
QUANTITY
CRM2512-FX-1131ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-FX-1131ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-FX-1131ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-FX-1131ELF
Related LinksCRM2512-F, CRM2512-FX-1131ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-FX-1131ELF Details Description
Related parts for CRM2512-FX-1131ELF
MEMORY CARD FLASH 512MB datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 16POS 24-22 AWG datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 33POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
MICRO 25C S 20" YEL FLOAT datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0024UF RADIAL datasheet.pdf