Bourns Inc. CRM2512-FX-24R0ELF
CRM2512-FX-24R0ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-FX-24R0ELF
Brief Description
RES SMD 24 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-FX-24R0ELF.pdf
Availability of CRM2512-FX-24R0ELF
QUANTITY
CRM2512-FX-24R0ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-FX-24R0ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-FX-24R0ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-FX-24R0ELF
Related LinksCRM2512-F, CRM2512-FX-24R0ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-FX-24R0ELF Details Description
Related parts for CRM2512-FX-24R0ELF
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT MONO VOLT IN 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 62PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC SCMITT TRIG TRPL NONINV 8XSON datasheet.pdf
RELAY SSR 5A 24VDC PCB datasheet.pdf
LED XLAMP WARM/NEUTRAL WHT 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A datasheet.pdf
IC PFC CTLR 150W 90V 16ESIP L datasheet.pdf