Bourns Inc. CRM2512-FX-6982ELF
CRM2512-FX-6982ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-FX-6982ELF
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-FX-6982ELF.pdf
Availability of CRM2512-FX-6982ELF
QUANTITY
CRM2512-FX-6982ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-FX-6982ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-FX-6982ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-FX-6982ELF
Related LinksCRM2512-F, CRM2512-FX-6982ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-FX-6982ELF Details Description
Related parts for CRM2512-FX-6982ELF
IC SUPERVISOR 4.75V LOW TO92 datasheet.pdf
IDC CABLE-APR20A/ AE20G / APR20A datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
EMITTER IR 890NM 50MA T-1 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
IC PWR MANAGEMENT LI-ION 40VQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMB datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.6A SOT89 datasheet.pdf