Bourns Inc. CRM2512-JW-100ELF
CRM2512-JW-100ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-JW-100ELF
Brief Description
RES SMD 10 OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-JW-100ELF.pdf
Availability of CRM2512-JW-100ELF
QUANTITY
CRM2512-JW-100ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-JW-100ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-JW-100ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCRM2512 Material Declaration
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-JW-100ELF
Related LinksCRM2512-, CRM2512-JW-100ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-JW-100ELF Details Description
Related parts for CRM2512-JW-100ELF
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IDC CABLE-ASS10A/ AE10G / APR10A datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 3.9A 42 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 180A H2PAK-2 datasheet.pdf