Bourns Inc. CRM2512-JW-102ELF
CRM2512-JW-102ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-JW-102ELF
Brief Description
RES SMD 1K OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-JW-102ELF.pdf
Availability of CRM2512-JW-102ELF
QUANTITY
CRM2512-JW-102ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-JW-102ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-JW-102ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-JW-102ELF
Related LinksCRM2512-, CRM2512-JW-102ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-JW-102ELF Details Description
Related parts for CRM2512-JW-102ELF
CONN HEADER 8POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.2A 28 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT UNIPLR SOT23W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA 18GHZ 8DB datasheet.pdf
2" X 20 YDS datasheet.pdf