Bourns Inc. CRM2512-JW-150ELF
CRM2512-JW-150ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-JW-150ELF
Brief Description
RES SMD 15 OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-JW-150ELF.pdf
Availability of CRM2512-JW-150ELF
QUANTITY
CRM2512-JW-150ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-JW-150ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-JW-150ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-JW-150ELF
Related LinksCRM2512-, CRM2512-JW-150ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-JW-150ELF Details Description
Related parts for CRM2512-JW-150ELF
RES SMD 18 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONTACT BLOCK UNIV 1NO GRN datasheet.pdf
8843 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5K OHM 5% 10W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
1.25MM M/L 6POS 32AWG 150MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
TV 30C MIX(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
CAP 220 UF 20% 25 V datasheet.pdf