Bourns Inc. CRM2512-JW-152ELF
CRM2512-JW-152ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-JW-152ELF
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-JW-152ELF.pdf
Availability of CRM2512-JW-152ELF
QUANTITY
CRM2512-JW-152ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-JW-152ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-JW-152ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-JW-152ELF
Related LinksCRM2512-, CRM2512-JW-152ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-JW-152ELF Details Description
Related parts for CRM2512-JW-152ELF
SIDAC MC BI 120V 400A TO-92 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 30.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IMPACT RAM 2X16 GL SN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
COMBO 21W1 F PCB STR G HP TIN datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 6A TO252AA datasheet.pdf