Bourns Inc. CRM2512-JW-201ELF
CRM2512-JW-201ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-JW-201ELF
Brief Description
RES SMD 200 OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-JW-201ELF.pdf
Availability of CRM2512-JW-201ELF
QUANTITY
CRM2512-JW-201ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-JW-201ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-JW-201ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCRM2512 Material Declaration
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-JW-201ELF
Related LinksCRM2512-, CRM2512-JW-201ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-JW-201ELF Details Description
Related parts for CRM2512-JW-201ELF
RES 1.2 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 4.5V SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 10POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MEMORY CARD MICROSD 1GB SLC datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf