Bourns Inc. CRM2512-JW-203ELF
CRM2512-JW-203ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-JW-203ELF
Brief Description
RES SMD 20K OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-JW-203ELF.pdf
Availability of CRM2512-JW-203ELF
QUANTITY
CRM2512-JW-203ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-JW-203ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-JW-203ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-JW-203ELF
Related LinksCRM2512-, CRM2512-JW-203ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-JW-203ELF Details Description
Related parts for CRM2512-JW-203ELF
KIT TRIM POT 3266W SER 18 VALUES datasheet.pdf
LED SLIDE T2 WHITE 24V datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 7.5MM datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE SKT datasheet.pdf