Bourns Inc. CRM2512-JW-330ELF
CRM2512-JW-330ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-JW-330ELF
Brief Description
RES SMD 33 OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-JW-330ELF.pdf
Availability of CRM2512-JW-330ELF
QUANTITY
CRM2512-JW-330ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-JW-330ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-JW-330ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-JW-330ELF
Related LinksCRM2512-, CRM2512-JW-330ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-JW-330ELF Details Description
Related parts for CRM2512-JW-330ELF
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.63"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1.5A 8DFN datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL MULT 24-DIP datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 417A SP6 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CABLE 12COND 10AWG BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.082 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf