Bourns Inc. CRM2512-JW-433ELF
CRM2512-JW-433ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-JW-433ELF
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-JW-433ELF.pdf
Availability of CRM2512-JW-433ELF
QUANTITY
CRM2512-JW-433ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-JW-433ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-JW-433ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-JW-433ELF
Related LinksCRM2512-, CRM2512-JW-433ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-JW-433ELF Details Description
Related parts for CRM2512-JW-433ELF
RES 1 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 18.3A 4 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 27POS OR datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE QUAD 24QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO SET 50MW U.FL ANTENNA datasheet.pdf
IC RAD RX AM/FM/SW/LW/AUX 24SSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 350MA 900 MOHM datasheet.pdf