Bourns Inc. CRP0805-BZ-2212ELF
CRP0805-BZ-2212ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRP0805-BZ-2212ELF
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRP0805-BZ-2212ELF.pdf
Availability of CRP0805-BZ-2212ELF
QUANTITY
CRP0805-BZ-2212ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRP0805-BZ-2212ELF
Internal Part NumberEIS-CRP0805-BZ-2212ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRP0805-BZ-2212ELF
Related LinksCRP0805-B, CRP0805-BZ-2212ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRP0805-BZ-2212ELF Details Description
Related parts for CRP0805-BZ-2212ELF
CONN TERM BLOCK RAIL MNT PA BG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 115A TO-220AB datasheet.pdf
THERM NTC 10K datasheet.pdf
17P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
FUSE 80A 125V T/D LIFT TRUCK datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 8"L X 6"W datasheet.pdf
FUSE MIDI 32V CLEARHSNG HD 200A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 1.15A 95 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 13POS .050 THRUHL datasheet.pdf
I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS datasheet.pdf