Bourns Inc. CRP0805-BZ-6340ELF
CRP0805-BZ-6340ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRP0805-BZ-6340ELF
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRP0805-BZ-6340ELF.pdf
Availability of CRP0805-BZ-6340ELF
QUANTITY
CRP0805-BZ-6340ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRP0805-BZ-6340ELF
Internal Part NumberEIS-CRP0805-BZ-6340ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRP0805-BZ-6340ELF
Related LinksCRP0805-B, CRP0805-BZ-6340ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRP0805-BZ-6340ELF Details Description
Related parts for CRP0805-BZ-6340ELF
LED RED DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
CONN SCSI .085" FEMALE PNL 14POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 1A DO204AC datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 380MA 1.6 OHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf