Bourns Inc. CRT0805-DY-3301ELF
CRT0805-DY-3301ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRT0805-DY-3301ELF
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
CRT0805-DY-3301ELF.pdf
Availability of CRT0805-DY-3301ELF
QUANTITY
CRT0805-DY-3301ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT0805-DY-3301ELF
Internal Part NumberEIS-CRT0805-DY-3301ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT0805-DY-3301ELF
Related LinksCRT0805-D, CRT0805-DY-3301ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRT0805-DY-3301ELF Details Description
Related parts for CRT0805-DY-3301ELF
CARD EDGE 56POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
FULL SPEED datasheet.pdf
CONN FERRULE SILVER PLATED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN CARD EDGE datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC FRAM 4KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
BNCTO BNC STRT PLUG 18" datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf