Bourns Inc. CRT0805-FY-64R9ELF
CRT0805-FY-64R9ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRT0805-FY-64R9ELF
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/10W 0805
Datasheet Download
CRT0805-FY-64R9ELF.pdf
Availability of CRT0805-FY-64R9ELF
QUANTITY
CRT0805-FY-64R9ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT0805-FY-64R9ELF
Internal Part NumberEIS-CRT0805-FY-64R9ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT0805-FY-64R9ELF
Related LinksCRT0805-F, CRT0805-FY-64R9ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRT0805-FY-64R9ELF Details Description
Related parts for CRT0805-FY-64R9ELF
IC LATCH TRANSP 9BIT 3ST 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 26POS .100 30AU datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
KIT EVAL FOR LC89091JA datasheet.pdf
IC FPGA 207 I/O 400VFBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOT323 datasheet.pdf