Bourns Inc. CRT1206-BY-3833ELF
CRT1206-BY-3833ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRT1206-BY-3833ELF
Brief Description
RES SMD 383K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
CRT1206-BY-3833ELF.pdf
Availability of CRT1206-BY-3833ELF
QUANTITY
CRT1206-BY-3833ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT1206-BY-3833ELF
Internal Part NumberEIS-CRT1206-BY-3833ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCRT1206 Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT1206-BY-3833ELF
Related LinksCRT1206-B, CRT1206-BY-3833ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRT1206-BY-3833ELF Details Description
Related parts for CRT1206-BY-3833ELF
RES SMD 226 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC FPGA 63 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 180K OHM 5SIP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG ORNG datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
SCREW datasheet.pdf
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD datasheet.pdf