Bourns Inc. CRT1206-FZ-3321ELF
CRT1206-FZ-3321ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRT1206-FZ-3321ELF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
CRT1206-FZ-3321ELF.pdf
Availability of CRT1206-FZ-3321ELF
QUANTITY
CRT1206-FZ-3321ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT1206-FZ-3321ELF
Internal Part NumberEIS-CRT1206-FZ-3321ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT1206-FZ-3321ELF
Related LinksCRT1206-F, CRT1206-FZ-3321ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRT1206-FZ-3321ELF Details Description
Related parts for CRT1206-FZ-3321ELF
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 2.85mm pitch datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.45W MONO 8SON datasheet.pdf
CABLE BNC MALE RG223/U 1FT datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 2W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A .165 GOLD datasheet.pdf
IC CAR RADIO SGL CHIP CIRC 80QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM T/H datasheet.pdf