Daburn CRT14-4RD-50
CRT14-4RD-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT14-4RD-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 14AWG RED 50'
Datasheet Download
CRT14-4RD-50.pdf
Availability of CRT14-4RD-50
QUANTITY
CRT14-4RD-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT14-4RD-50
Internal Part NumberEIS-CRT14-4RD-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.164" (4.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage20kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT14-4RD-50
Related LinksCRT14-, CRT14-4RD-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT14-4RD-50 Details Description
Related parts for CRT14-4RD-50
TRIMMER 200K OHM 0.2W TH datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 50V TO-272-4 datasheet.pdf
MQS REC HSG SWS 6P datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 20POS datasheet.pdf
TOP CYLINDER datasheet.pdf
RES 267 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 145MA 6.1 OHM SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 500MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 13UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD 2A 250VAC RADIAL datasheet.pdf