Daburn CRT14-5BK-100
CRT14-5BK-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT14-5BK-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 100'
Datasheet Download
CRT14-5BK-100.pdf
Availability of CRT14-5BK-100
QUANTITY
CRT14-5BK-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT14-5BK-100
Internal Part NumberEIS-CRT14-5BK-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.184" (4.67mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage25kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT14-5BK-100
Related LinksCRT14-, CRT14-5BK-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT14-5BK-100 Details Description
Related parts for CRT14-5BK-100
SWITCH DIP 7SWITCHES SPST T/H datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf