Daburn CRT14-5BK-50
CRT14-5BK-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT14-5BK-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 50'
Datasheet Download
CRT14-5BK-50.pdf
Availability of CRT14-5BK-50
QUANTITY
CRT14-5BK-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT14-5BK-50
Internal Part NumberEIS-CRT14-5BK-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.184" (4.67mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage25kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT14-5BK-50
Related LinksCRT14-, CRT14-5BK-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT14-5BK-50 Details Description
Related parts for CRT14-5BK-50
FIXED IND 4.7UH 352MA 1.5 OHM datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 68K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 352-FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS INLINE SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3556-A datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ER 14C 14#16 PIN PLUG RTANG datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf