Daburn CRT14-8WH-50
CRT14-8WH-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT14-8WH-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 50'
Datasheet Download
CRT14-8WH-50.pdf
Availability of CRT14-8WH-50
QUANTITY
CRT14-8WH-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT14-8WH-50
Internal Part NumberEIS-CRT14-8WH-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.244" (6.20mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage40kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT14-8WH-50
Related LinksCRT14-, CRT14-8WH-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT14-8WH-50 Details Description
Related parts for CRT14-8WH-50
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 78 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 7POS datasheet.pdf