Daburn CRT16-2BK-100
CRT16-2BK-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-2BK-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 100'
Datasheet Download
CRT16-2BK-100.pdf
Availability of CRT16-2BK-100
QUANTITY
CRT16-2BK-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-2BK-100
Internal Part NumberEIS-CRT16-2BK-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.111" (2.82mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage10kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-2BK-100
Related LinksCRT16-, CRT16-2BK-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-2BK-100 Details Description
Related parts for CRT16-2BK-100
SW PB ILLUM RND AMB CLR/WHT SLD datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EDGECARD 212PS .050 SMD W/O PST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
MOSFET N-CH DUAL GATE 6V 6TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER 87POS .100" 3ROW T/H datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ10A PG13.5 datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf