Daburn CRT16-4BK-100
CRT16-4BK-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-4BK-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 100'
Datasheet Download
CRT16-4BK-100.pdf
Availability of CRT16-4BK-100
QUANTITY
CRT16-4BK-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-4BK-100
Internal Part NumberEIS-CRT16-4BK-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.151" (3.83mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage20kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-4BK-100
Related LinksCRT16-, CRT16-4BK-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-4BK-100 Details Description
Related parts for CRT16-4BK-100
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18DIP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf