Daburn CRT16-4WH-50
CRT16-4WH-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-4WH-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 50'
Datasheet Download
CRT16-4WH-50.pdf
Availability of CRT16-4WH-50
QUANTITY
CRT16-4WH-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-4WH-50
Internal Part NumberEIS-CRT16-4WH-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.151" (3.83mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage20kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-4WH-50
Related LinksCRT16-, CRT16-4WH-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-4WH-50 Details Description
Related parts for CRT16-4WH-50
CONN HEADER 25POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHT/RED 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 170V 1A TO220FPAB datasheet.pdf