Daburn CRT16-5BK-50
CRT16-5BK-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-5BK-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 50'
Datasheet Download
CRT16-5BK-50.pdf
Availability of CRT16-5BK-50
QUANTITY
CRT16-5BK-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-5BK-50
Internal Part NumberEIS-CRT16-5BK-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.172" (4.37mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage25kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-5BK-50
Related LinksCRT16-, CRT16-5BK-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-5BK-50 Details Description
Related parts for CRT16-5BK-50
MOSFET N-CH 100V 7.3A 8-SOIC datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .040"D .105"L datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 15VOUT 10W datasheet.pdf
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 64K X 16 3.3V 44-SOJ datasheet.pdf