Daburn CRT16-5RD-100
CRT16-5RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-5RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT16-5RD-100.pdf
Availability of CRT16-5RD-100
QUANTITY
CRT16-5RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-5RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT16-5RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.172" (4.37mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage25kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-5RD-100
Related LinksCRT16-, CRT16-5RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-5RD-100 Details Description
Related parts for CRT16-5RD-100
CAP FILM 1UF 20% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 205MHZ 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 110.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TACTILE RECT FROSTED WHITE datasheet.pdf
RES 768 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 59.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.04 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 45MM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf