Daburn CRT16-6.5BK-50
CRT16-6.5BK-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-6.5BK-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 50'
Datasheet Download
CRT16-6.5BK-50.pdf
Availability of CRT16-6.5BK-50
QUANTITY
CRT16-6.5BK-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-6.5BK-50
Internal Part NumberEIS-CRT16-6.5BK-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.201" (5.11mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage32.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-6.5BK-50
Related LinksCRT16-6, CRT16-6.5BK-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-6.5BK-50 Details Description
Related parts for CRT16-6.5BK-50
RES SMD 4.64 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 6A SOT1061 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 24 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf