Daburn CRT16-6.5RD-100
CRT16-6.5RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-6.5RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT16-6.5RD-100.pdf
Availability of CRT16-6.5RD-100
QUANTITY
CRT16-6.5RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-6.5RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT16-6.5RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.201" (5.11mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage32.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-6.5RD-100
Related LinksCRT16-6, CRT16-6.5RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-6.5RD-100 Details Description
Related parts for CRT16-6.5RD-100
CONN RING 6 AWG #5/16 BLU A-BOND datasheet.pdf
CONN SPADE 16-22 AWG #6 SOLIS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SI5322/23 datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM SOD323 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 164MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
AM60501-508-155SCANR BLK datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 10MM datasheet.pdf