Daburn CRT18-5RD-100
CRT18-5RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT18-5RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT18-5RD-100.pdf
Availability of CRT18-5RD-100
QUANTITY
CRT18-5RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT18-5RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT18-5RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.166" (4.22mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage25kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT18-5RD-100
Related LinksCRT18-, CRT18-5RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT18-5RD-100 Details Description
Related parts for CRT18-5RD-100
HEADER OPEN .030"DIA .600 50POS datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 17V SOT23-5 datasheet.pdf
LED T-3.25 24V WEDGE GREEN datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 352POS GOLD datasheet.pdf