Daburn CRT18-6.5BK-50
CRT18-6.5BK-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT18-6.5BK-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 50'
Datasheet Download
CRT18-6.5BK-50.pdf
Availability of CRT18-6.5BK-50
QUANTITY
CRT18-6.5BK-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT18-6.5BK-50
Internal Part NumberEIS-CRT18-6.5BK-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.194" (4.93mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage32.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT18-6.5BK-50
Related LinksCRT18-6, CRT18-6.5BK-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT18-6.5BK-50 Details Description
Related parts for CRT18-6.5BK-50
BATTERY NICAD PACK 9.6V 1700MAH datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC MODULE MINI JOYSTICK SMD datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES 16 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
INSERT EGG.1B.306. FOR 6LV datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.3A 48 MOHM SMD datasheet.pdf