Daburn CRT18-8RD-50
CRT18-8RD-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT18-8RD-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 18AWG RED 50'
Datasheet Download
CRT18-8RD-50.pdf
Availability of CRT18-8RD-50
QUANTITY
CRT18-8RD-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT18-8RD-50
Internal Part NumberEIS-CRT18-8RD-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.225" (5.71mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage40kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT18-8RD-50
Related LinksCRT18-, CRT18-8RD-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT18-8RD-50 Details Description
Related parts for CRT18-8RD-50
IC FLASH 1MBIT 200NS 80LQFP datasheet.pdf
CHASSIS ALUMINUM GRAY 8"L X 6"W datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 4-TO-16 DECOD/DEMUX 24-DIP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 35POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 311.04MHZ 10-LCCC datasheet.pdf
TXRX SFF SM OC3/STM-1 STD SR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 83.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf