Daburn CRT18-8WH-50
CRT18-8WH-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT18-8WH-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 50'
Datasheet Download
CRT18-8WH-50.pdf
Availability of CRT18-8WH-50
QUANTITY
CRT18-8WH-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT18-8WH-50
Internal Part NumberEIS-CRT18-8WH-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.225" (5.71mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage40kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT18-8WH-50
Related LinksCRT18-, CRT18-8WH-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT18-8WH-50 Details Description
Related parts for CRT18-8WH-50
RES SMD 294 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
JTAG EMULATOR W/1M TRACE BUFFER datasheet.pdf
MOD 4 REC.HSG 1X10P datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YLW/YLW DIFF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
MINI 4-P MALE FIELD ATTACHABLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf