Daburn CRT20-6.5BK-100
CRT20-6.5BK-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT20-6.5BK-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 100'
Datasheet Download
CRT20-6.5BK-100.pdf
Availability of CRT20-6.5BK-100
QUANTITY
CRT20-6.5BK-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT20-6.5BK-100
Internal Part NumberEIS-CRT20-6.5BK-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.185" (4.70mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage32.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT20-6.5BK-100
Related LinksCRT20-6, CRT20-6.5BK-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT20-6.5BK-100 Details Description
Related parts for CRT20-6.5BK-100
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ENCODER DGTL 2CH 360LPI STR LEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.357 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC PB ON/OFF CONTROLLER 12QFN datasheet.pdf
LED WHITE 4000K 80CRI 4SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf