Daburn CRT20-6.5RD-100
CRT20-6.5RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT20-6.5RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT20-6.5RD-100.pdf
Availability of CRT20-6.5RD-100
QUANTITY
CRT20-6.5RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT20-6.5RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT20-6.5RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.185" (4.70mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage32.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT20-6.5RD-100
Related LinksCRT20-6, CRT20-6.5RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT20-6.5RD-100 Details Description
Related parts for CRT20-6.5RD-100
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 288.75VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 17POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS FMALE-MALE 15M datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 5W T18 datasheet.pdf
TRANS RF 2.6GHZ 50W NI780-4S4G datasheet.pdf
RES 820 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf