Daburn CRT20-6.5WH-100
CRT20-6.5WH-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT20-6.5WH-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 100'
Datasheet Download
CRT20-6.5WH-100.pdf
Availability of CRT20-6.5WH-100
QUANTITY
CRT20-6.5WH-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT20-6.5WH-100
Internal Part NumberEIS-CRT20-6.5WH-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.185" (4.70mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage32.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT20-6.5WH-100
Related LinksCRT20-6, CRT20-6.5WH-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT20-6.5WH-100 Details Description
Related parts for CRT20-6.5WH-100
CIR BRKR 10A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
FUSE CERM 9A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 2POS datasheet.pdf
SENSOR GAUGE PRESS 14.5PSI MAX datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V SC70-3 datasheet.pdf
CONN CIR MALE 5POS R/A INLINE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS BOX MT PIN datasheet.pdf
OSC VCXO 647.2394MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 38TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 614MA 530 MOHM datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.65A AMMO datasheet.pdf